International Istanbul Culinary Cup’a hoş geldiniz!

Türkiye’nin köklü derneklerinden olan Aşçılar Derneği’nin sekizinci kez düzenleyeceği International Istanbul Culinary Cup, her yıl olduğu gibi bu yıl da, binlerce Executive Chef ile ulusal ve uluslararası pek çok tedarikçi firmayı bir araya getirecek. Bu yıl 13 – 14 Nisan 2019 tarihlerinde Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenecek olan International Istanbul Culinary Cup, Aşçılar Derneği’nin 22. Yıl etkinliği kutlamasının yanı sıra profesyonel şeflere yönelik olan  International Istanbul Culinary Cup yarışmasını dördüncü kez gerçekleştirecek.

 

Mutfak Teması: Sokak Lezzetleri

Geçtiğimiz yıllarda mutfak teması olarak Kahramanmaraş, Alanya ve Gaziantep’in yöresel mutfak ve yemek kültürlerini İstanbul’a taşıyan etkinlik, 2019’da Türkiye’nin ve İstanbul’un Sokak Lezzetler’ini misafirlerinin beğenisine sunacak. Etkinliğimiz; ulusal ve uluslararası aşçılar, Türkiye’nin yedi bölgesinden aşçı derneklerinin yönetim kurulları ve üyeleri, meslek liseleri ve üniversitelerin gastronomi bölümünde okuyan öğrencileri, gurmeler, akademisyenler, mutfak yazarları, meslek eğitimcileri, blogerlar, sosyal medya yazarları ve basın mensupları olmak üzere 10 bini aşkın kişiyi ağırlayacak.

Aşçılar Derneği’nin sektöre kazandırdığı ilklerden biri olan ve profesyonel aşçılar ile sektörümüzün önde gelen üretici firmalarını buluşturan Istanbul Culinary Cup; yemek ve mutfak kültürleri ve gurme turizmine katkı sağlamak amacıyla çıtasını her yıl yükselterek içeriğine yenilikler katmaya devam edecek. Bu önemli etkinlikte sizleri aramızda görmekten mutluluk duyacağız.

 

Saygılarımızla Aşçılar Derneği Yönetim Kurulu Adına

 

İsmail Ay

Aşçılar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı