Display

ST.3 – Sebze Oymacılığı Sanatsal Çalışma: İşlenmiş sebze ve meyvelerin birleşiminden 3 boyutlu veya 2 boyutlu bir kompozisyon yapılmalıdır. Heykel, sebze bahçesi ve konulu temalar olmalıdır ve katılımcı serbest çalışabilir. Yapılan çalışmalar daha önce yapılmamış mutfak sanatları konulu ve soyut bir çalışma olmalıdır. Sunulacak masanın ebatı ve yüksekliği maksimum ürün boyutu 150cm x 100cm, yüksekliği 150cm olmalıdır. Ürünler kaliteli ve yüksek sanatsal performansı dikkate alınarak hizmet vermelidir. Sebze ve meyveler oyulmuş olarak bütün kompozisyonlar bir dekorasyon olarak değerlendirilir. İç ve dış desteğe müsaade edilir. Tutkal ve renklendirici, kürdan ve ahşap şiş vs kullanılabilir fakat bu iç ve dış destekler kesinlikle kullanıldığı alanlarda görünmeyecektir.

ST.4– Şeker Hamuru Sanatsal Çalışma

Yarışmacıların istedikleri tema ve biçimde yapacakları artistik çalışmada Şeker hamuru kullanılacaktır. Tasarım ve uygulama tamamen yarışmacıya ait olmalıdır. El işçiliğinin ön planda olması tercih edilip, kalıp kullanımı olumsuz değerlendirilecektir. Azami teşhir alanı 75 cm x 75 cm olup yükseklik sınırı yoktur. Dışarıdan gözükmeyen iç destek, tel, çubuk, strafor(kendi hazırladıkları)vb. malzemeler kullanılabilir. Görünürdeki herşeyin yenilebilir olması zorunludur. Çalışmada yardımcı malzeme olarak İzomalt ve Royal krema (royal icing) kullanılabilir.

ST.5 – Yağ Çalışması: Dekoratif bir yağ çalışması olmalıdır. Azami teşhir alanı, taban dahil 76cm x 76cm olmalıdır. Teşhir tamamen sanatsal bir çalışma olmalıdır. Herhangi bir dış desteğe izin verilmeyecektir, iç destek kullanılabilir. Renk kullanılabilir.

ST.6 – Çikolata Çalışması: Dekoratif bir çikolata çalışması olmalıdır. Azami teşhir alanı, taban dahil 76cm x 76cm olmalıdır. Teşhir tamamen sanatsal bir çikolata çalışması olmalıdır. Herhangi bir cila veya dış desteğe izin verilmeyecektir, iç destek kullanılabilir.

ST.7 – Badem Ezmesi Çalışması: Dekoratif bir badem ezmesi çalışması olmalıdır. Azami teşhir alanı, taban dahil 51cm x 51cm olmalıdır. Herhangi bir cila veya dış desteğe izin verilmeyecektir, iç destek kullanılabilir.

ST.8 – Kutlama Pastası: Herhangi bir ölçü sınırlaması olmaksızın herhangi bir şekle sahip dekoratif bir kutlama pastası olmalıdır. Teşhir tamamen sanatsal bir kutlama pastası olmalıdır. Dekoratif amaçlı şeker hamuru, badem hamuru veya kalıp çiçekler kullanılabilir. Suni dekorasyona ve dış desteğe izin verilmeyecektir, iç destek kullanılabilir.

ST.9 – Pastilage Maske: Dekoratif bir Pastilage maske olmalıdır. Azami teşhir alanı 40cm x 40cm olmalıdır. Teşhir tamamen sanatsal bir yüz maskesi çalışması olmalıdır. İç ve dış desteğe müsaade edilmeyecektir, 36cm x36cm ebatında yenilebilir bir plaka üzerinde sergilenebilir. Her hangi suni bir dekorasyona müsaade edilemez, fakat yenilebilir tüm malzemeler kullanılabilir.

ST.10 – Düğün Pastası: Dekoratif bir düğün pastası olmalıdır. Azami teşhir alanı 76mc x 76cm olmalıdır. Teşhir tamamen sanatsal bir düğün pastası olmalıdır. Dekoratif amaçlı şeker hamuru, badem hamuru veya kalıp çiçekler kullanılabilir. Suni dekorasyona ve dış desteğe izin verilmeyecektir, iç destek kullanılabilir

ST.11 – Minyatür Şeker Hamuru: Azami 15×15 cm alanda, yarışmacının tercihine bağlı olarak minyatür şeker hamuru çalışması teşhir edilmelidir. Teşhir tamamen sanatsal minyatür şeker hamuru çalışması olmalıdır. Katılımcılar kompozisyon konusunda özgürdür. Dış desteğe izin verilmeyecektir, iç destek kullanılabilir.

ST.14 – Modern Pasta: Dekoratif bir modern pasta olmalıdır. Azami teşhir alanı 46mc x 46cm olmalıdır. Teşhir tamamen sanatsal bir modern pasta olmalıdır. Dekoratif amaçlı şeker hamuru, badem hamuru veya kalıp çiçekler kullanılabilir. Hayal gücüyle yaratılmış farklı ve gösterişli bir teşhir olmalıdır. Suni dekorasyona ve dış desteğe izin verilmeyecektir, iç destek kullanılabilir.

ST.17 – Şeker Hamuru Resim Çalışması: Şeker hamurundan yapılan 90cm x 60cm boyutunda bir tablo, sadece yenilebilir özelliğe sahip boya ve gıda maddeleri kullanılarak boyanmalıdır. Teşhir tamamen sanatsal bir tablo olmalıdır. Dış desteğe izin verilmeyecektir, iç destek kullanılabilir.