Genel Bilgi

Aşçılar ve Tedarikçiler Buluşması Hakkında

Türkiye’nin köklü derneklerinden olan Aşçılar Derneği’nin sekizinci kez düzenleyeceği Geleneksel Aşçılar ve Tedarikçiler Buluşması bu yıl, International Istanbul Culinary Cup 2019 adıyla ulusal ve uluslararası pek çok tedarikçi firmayı aşçılarımızla bir araya getiriyor.

Haliç Kongre Merkezi’nde 13-14 Nisan 2019 tarihinde düzenlenecek olan International Culinary Cup, Aşçılar Derneği 22. Yıl Etkinliği kutlamasının yanı sıra yüzlerce şefi farklı kategorilerdeki yarışmalarda aynı çatı altında buluşturacak. Bugüne kadar Kahramanmaraş, Alanya ve Gaziantep Belediyeleri sponsorluğunda yöresel mutfak ve yemek kültürünü alana taşıyan International Istanbul Culinary Cup, bu yıl “Sokak Lezzetleri” tema mutfağı ile yine dikkatleri üzerine çekecek. International Culinary Cup 2019, ulusal ve uluslararası profesyonel aşçılar, Türkiye’nin yedi bölgesinden aşçı derneklerinin yönetim kurulları ve üyeleri, meslek lisesi ve üniversitelerin gastronomi bölümü öğrencileri, gurmeler, akademisyenler, mutfak yazarları, meslek eğitimcileri, blogerlar, sosyal medya yazarları ve medya olmak üzere pek çok değerli misafiri ağırlayacak.

Derneğimizin sektöre kazandırdığı ilklerden biri olan International Istanbul Culinary Cup 2019, yeme-içme alanı ve gurme turizmine katkı sağlamak amacıyla her yıl çıtasını yükselterek içeriğine yenilikler katmaya devam edecek.

 

International Istanbul Culinary Cup 2019

International Istanbul Culinary Cup, bu yıl da profesyonel şefler başta olmak üzere “Mutfak Sanatları” ile farklı kategorideki canlı yarışmalarla pek çok yarışmacı adayını bir araya getirecek. Türkiye’nin değerli şeflerinin jüri görevini üstleneceği International Istanbul Culinary Cup 2019’un katılım başvuruları www.istanbulculinarycup.com adresi üzerinden yapılacak.