Organizasyon Başkanının Mesajı

International Istanbul Culinary Cup’a hoş geldiniz!

Haliç Kongre Merkezi’nde 13 – 14 Nisan 2019 tarihinde gerçekleşecek olan International Istanbul Culinary Cup 2019 yarışmasında değerli meslektaşlarımızı ağırlamaktan şeref duyarım.

Dünyanın önemli şehirlerinden biri olan İstanbul’da dördüncüsünü düzenleyeceğimiz International İstanbul Culinary Cup 2019 yarışmasında “Usta Şefler”, “Pastahane Şefleri” ve “Genç Şefleri” bir araya getirmek için var gücümüzle çalışacağız. Amacımız dünya mutfaklarındaki yeni gelişmeleri yakalamak ve bu yarışmanın kalitesini bütün Türkiye ve dünyaya duyurmaktır.

International Istanbul Culinary Cup 2019’da şeflerimiz, genç aşçılarımız ve aşçı adaylarımız “Display” ve “Canlı” yarışma kategorilerinde yarışacaktır. Büyük bir katılım beklediğimiz yarışmada, hep birlikte heyecanı en üst düzeyde tutacağız. International Istanbul Culinary Cup 2019, Türkiye’de bir ilkin habercisi olarak, eliminasyon sisteminin uygulandığı tek yarışmadır. Hijyen ödüllerinin de verildiği canlı yarışmalarda, her kategorinin ana sponsoru dereceye giren ilk 3 yarışmacıyı sürpriz hediyeler ile ödüllendirecektir. Yarışma sonrasında düzenleyeceğimiz International Istanbul Culinary Cup 2019 Ödül Töreni’nde birinci, ikinci ve üçüncülere madalyalarının yanı sıra katılım belgeleri de takdim edilecektir. Bu yarışmada uluslararası arenalarda isim yapmış Türk şefler ve yurt dışından gelecek yabancı şeflerimiz jüri olacaktır.

Saygılarımızla
International Istanbul Culinary Cup 2019 Organizasyon Başkanı Rafet İnce