Genel Bilgi

Aşçılar ve Tedarikçiler Buluşması Hakkında

Türkiye’nin köklü derneklerinden olan Aşçılar Derneği’nin dokuzuncu kez düzenleyeceği International İstanbul Culinary Cup 2020 & Geleneksel Aşçılar ve Tedarikçiler Buluşması, ulusal ve uluslararası pek çok tedarikçi firmayı aşçılarımızla bir araya geterecek.

İstanbul Kongre Merkezi’nde 29 Şubat – 1 Mart 2020 tarihinde düzenlenecek olan International Culinary Cup, Aşçılar Derneği 23. Yıl Etkinliği kutlamasının yanı sıra yüzlerce şefi farklı kategorilerdeki yarışmalarda aynı çatı altında buluşturacak. Bugüne kadar Kahramanmaraş, Alanya ve Gaziantep Belediyeleri sponsorluğunda yöresel mutfak ve yemek kültürünü alana taşıyan International Istanbul Culinary Cup bu yıl, uluslararası bir ağ olan ve Türkiye’deki öncülüğünü Alanya Belediyesi’nin sürdürdüğü “Bölgesel Mutfak Mirası – Regional Culinary Heritage” mutfak temasını işleyerek, Türkiye’nin yemek kültürlerine destek vermeye devam edecek.

International Culinary Cup 2020, ulusal ve uluslararası profesyonel aşçılar, Türkiye’nin yedi bölgesinden aşçı derneklerinin yönetim kurulları ve üyeleri, meslek lisesi ve üniversitelerin gastronomi bölümü öğrencileri, gurmeler, akademisyenler, mutfak yazarları, meslek eğitimcileri, blogerlar, sosyal medya yazarları ve medya olmak üzere pek çok değerli misafiri ağırlayacak.

Derneğimizin sektöre kazandırdığı ilklerden biri olan International Istanbul Culinary Cup, yeme-içme alanı ve gurme turizmine katkı sağlamak amacıyla her yıl çıtasını yükselterek içeriğine yenilikler katmaya devam edecek.

 

International Istanbul Culinary Cup 2020

International Istanbul Culinary Cup, bu yıl da profesyonel şefler başta olmak üzere “Mutfak Sanatları” ile farklı kategorideki canlı yarışmalarla pek çok yarışmacı adayını bir araya getirecek. Türkiye’nin değerli şeflerinin jüri görevini üstleneceği International Istanbul Culinary Cup 2019’un katılım başvuruları www.istanbulculinarycup.com adresi üzerinden yapılacak.