Organizasyon Başkanının Mesajı

İstanbul Kongre Merkezi’nde 29 Şubat – 1 Mart 2020 tarihlerinde gerçekleşecek olan International Istanbul Culinary Cup 2020 yarışmasında değerli meslektaşlarımızı ağırlamaktan şeref duyarım.

Dünyanın önemli şehirlerinden biri olan İstanbul’da beşincisini düzenleyeceğimiz International İstanbul Culinary Cup 2020 yarışmasında “Usta Şefler”, “Pastane Şefleri” ve “Genç Şefleri” bir araya getirmek için var gücümüzle çalışacağız. Amacımız dünya mutfaklarındaki yeni gelişmeleri yakalamak ve bu yarışmanın kalitesini bütün Türkiye ve dünyaya duyurmaktır.

International İstanbul Culinary Cup 2020’da şeflerimiz, genç aşçılarımız ve aşçı adaylarımız “Display” ve “Canlı” yarışma kategorilerinde yarışacaktır. Büyük bir katılım beklediğimiz yarışmada, hep birlikte heyecanı en üst düzeyde tutacağız. International İstanbul Culinary Cup 2020, Türkiye’de bir ilkin habercisi olarak, eliminasyon sisteminin uygulandığı tek yarışmadır. Hijyen ödüllerinin de verildiği canlı yarışmalarda, her kategorinin ana sponsoru dereceye giren ilk 3 yarışmacıyı sürpriz hediyeler ile ödüllendirecektir. Yarışma sonrasında düzenleyeceğimiz International Istanbul Culinary Cup 2020 Ödül Töreni’nde birinci, ikinci ve üçüncülere madalyalarının yanı sıra katılım belgeleri de takdim edilecektir. Bu yarışmada uluslararası arenalarda isim yapmış Türk şefler ve yurt dışından gelecek yabancı şeflerimiz jüri olacaktır.

Saygılarımızla
Uluslararası Istanbul Culinary Cup 2020 Organizasyon Başkanı
Rafet İnce